Social Media - skuteczne budowanie
wizerunku w sieci (Facebook,
Instagram, Youtube)

Media społecznościowe to jeden z podstawowych kanałów do budowania trwałych relacji z naszymi odbiorcami.

W dzisiejszych czasach obecność w social mediach jest dla wielu branż obowiązkowa! Portale społecznościowe dają nam ogromne możliwości, których wykorzystanie w odpowiedni sposób przyniesie wiele korzyści. Jeżeli chcesz wzmocnić wizerunek, pozyskać nowych Klientów lub promować swoje produkty i usługi to powinieneś już dziś zacząć działać w Social Mediach. Obecnie nie tylko wielkie marki, ale także mniejsze firmy (często te lokalne małe) pojawiają się w mediach społecznościowych. Najpopularniejszy jest oczywiście Facebook ale coraz więcej marek stawia na Instagrama, Twittera czy Snapchata. Ważne jest to by się wyróżnić, zainteresować odbiorców a w efekcie pozyskać nie tylko fana, ale przede wszystkim klienta.

Facebook, Prowadzenie Fanpage

Tego portalu społecznościowego nie trzeba nikomu przedstawiać, Jest to z pewnością największy i najbardziej znany serwis.

Tylko w Polsce posiada 13 milionów aktywnych użytkowników. Na całym świecie ta liczba jest dużo większa i kształtuje się na poziomie 1,39 miliarda, co więcej z dnia na dzień rośnie. Stworzenie profilu na Facebooku to dopiero początek drogi do sukcesu. Warunkiem skutecznej reklamy jest profesjonalne i solidne prowadzenie fanpage’a. Na portalu każda aktywność internauty jest ukazana na jego profilu a co za tym idzie wszyscy jego znajomi zyskują możliwość śledzenie jego poczynań. To wszystko sprawia, że dzięki niskim nakładam finansowym na działania promocyjne możemy dotrzeć do stosunkowo ogromnej ilości osób. Efektem tego jest bardzo duży zasięg działań marketingowych a w efekcie pozyskanie osób zainteresowanych promowanym przez nas produktem, usługą lub marką. Sztuką w prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych jest umiejętne prowadzenie profilu, który dynamicznie przyciąga nowych sympatyków. Gdyby Fanpage miał odzwierciedlenie w realnym świecie to byłby on śnieżną kulą która toczy się po stoku. Oznacza to, że w miarę upływu czasu, a zatem jego rozwoju, przybywa odbiorców co powoduje, że rośnie zasięg i siła reklamowa. Takie porównanie wynika ze skali możliwości jakie daje nam portal.

Instagram

Portal społecznościowy z którego codziennie korzystają miliony osób na całym świecie. Profil na Instagramie z pewnością pomoże w działaniach marketingowych zarówno firm jak i osób prywatnych.

Jeżeli chcesz aby marka miała bardziej ludzkie oblicze, była bliższa Klientom to wybór tego portalu będzie jak najbardziej wskazany. Ze względu na charakter gdzie główny prym wiodą fotografie jest to narzędzie bardzo popularne w branży modowej oraz kosmetycznej. Co więcej jest to portal, którego posiadanie jest wręcz obowiązkowe w modelingu. W myśl zasady „Jeden obraz jest wart tysiąca słów”, twórcy portalu udostępnili użytkownikom miejsce oraz narzędzia nie tylko do udostępniania swojego spojrzenia na świat, ale także zapoznania się z rzeczywistością widzianą oczami i duszą innych.

Youtube

Dane statystyczne nie pozostawiają żadnych wątpliwości, YouTube jest liderem wśród serwisów wideo na rynku światowym.

W Polsce serwis odwiedza miesięcznie 16 milionów użytkowników. Tak duży zasięg i rozpoznawalność daje ogromne możliwości reklamowe do wybranej grupy docelowej. Aby zaistnieć na portalu wystarczy dobry pomysł na materiał wideo oraz jego profesjonalne wykonania i już możemy dotrzeć do milionów użytkowników, którzy zobaczą nasz materiał. Jeżeli nie mamy tak błyskotliwego pomysłu na marketing wirusowy warto skorzystać z reklamy  w tym portalu, która jest wyświetlana w trakcie wideo innych użytkowników portalu. O możliwościach reklamowych przekonało się już wiele firm z różnych branż, które śmiało mówią o swoim sukcesie dzięki promocji w serwisie Youtube. Jeżeli myślisz poważnie o rozpoznawalności marki lub o budowaniu trwałych relacji z klientami to social media są Twoim obowiązkiem!