Tworzenie stron www

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa to dziś jeden z podstawowych elementów każdej firmy, która poważnie myśli o rozwinięciu swojego biznesu, pozyskaniu nowych klientów a przede wszystkim o zaistnieniu w Internecie. W dzisiejszych czasach, gdzie szukanie produktów i usług odbywa się w głównej mierze przed komputerem posiadanie strony internetowej to obowiązek każdej firmy. Obecnie to nie jedynie wizytówka przedsiębiorstwa, która pełni rolę informacyjną ale to narzędzie do sprawnego i szybkiego komunikowania się z klientem.

Solidnie zaprojektowana strona internetowa z pewnością zatrzyma użytkownika, skutecznie przedstawi ofertę firmy a w efekcie doprowadzi do skorzystania z oferty. Strona ma za zadanie umożliwić klientowi skontaktowanie się z firmą i nawiązanie z nią współpracy. W związku z tym powinniśmy zadbać o to aby była ona przygotowana estetycznie, wyróżniała się ciekawym designem, łatwością w obsłudze oraz szybkością działania.

Wygląd strony internetowej kluczem do sukcesu

Firmowa strona internetowa to bardzo ważny element, dlatego też powinniśmy przygotować ją starannie oddając prestiż i renomę marki. Strona www jest narzędziem marketingu interaktywnego dlatego na stronie powinny się znaleźć wszelkie informacje na temat działalności oraz oferowanych przez nią produktów i usług.

Strona www to szansa dla firmy, dlatego też powinna być dopasowana do unikalnych potrzeb i wymogów przedsiębiorstwa. Jednym z podstawowych czynników jest grafika, która kojarzy się z daną firmą. Jeżeli chcemy aby strona była profesjonalna powinniśmy zlecić jej wykonanie doświadczonemu zespołowi mającego na pokładzie grafika, projektanta 3D oraz specjalistę od UX designu. Pamiętajmy o tym aby pokazać swoją firmę w nieszablonowy sposób i uzyskać efekt zaskoczenia odbiorcy. Z pewnością uzyskamy to tworząc indywidualny szablon strony www szyty na miarę potrzeb firmy.

Technologia, bezpieczeństwo i standardy jakości

Tworząc stronę www powinniśmy pamiętać o standardach jakości jakie w tym czasie obowiązują oraz stosować właściwe rozwiązania do ich budowy. Tylko wykorzystanie najnowszych technologii sprawi, że strona będzie stabilna, bezpieczna a właściwa optymalizacja wspomoże widoczność w wyszukiwarkach internetowych.

Projektowanie stron internetowych powinno przebiegać według wytycznych Google oraz być zgodne ze standardami określonych przez W3C (światową organizację zajmującą się ustanawianiem standardów stron). Oznacza to, że chcąc zbudować profesjonalną stronę www, przyjazną dla użytkowników powinniśmy się do tych zasad stosować.

W celu zabezpieczenia danych użytkowników warto również stosować standardy bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Wszystkie informacje w bazach danych powinny być zabezpieczone przed niepożądanymi osobami przez szyfrowanie lub dodatkowy protokół bezpieczeństwa SSL. Takie rozwiązania sprawiają, że zarówno użytkownicy jak i właściciele witryny mogą czuć się bezpiecznie.

Optymalizacja strony internetowej czyli SEO dla Google

Według badań specjalistów z branży internetowej około ponad 90% użytkowników szuka produktów i usług w wyszukiwarce internetowej Google. Co za tym idzie, tworząc stronę internetową powinniśmy ją właściwie zoptymalizować aby była przyjazna właśnie dla wyszukiwarek. W związku z tym warto pamiętać o tym aby strona internetowa była zgodna ze standardami Google oraz wytycznymi jakie rekomenduje W3C. Mowa tu między innymi o takich szczegółach jak przyjazne adresy www czy dobór odpowiednich słów kluczowych. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że nowa strona internetowa szybko zostanie zaindeksowana przez wyszukiwarkę co spowoduje, że Klienci łatwiej znajdą Twoją firmę.

Firmowe strony www a korporacyjne serwisy internetowe

Głównym zadaniem firmowej strony www jest przedstawienie oferty, najważniejszych informacji oraz danych teleadresowych. Ważne jest aby to wszystko było zaprezentowane w sposób profesjonalny, solidny a całość powinna wzbudzać u potencjalnego Klienta odpowiednie zaufanie.Tworząc stronę www tego typu powinniśmy w jak najlepszy sposób przedstawić korzyści jakie wynikają ze współpracy z firmę. Warto wspomnieć również o referencjach i osiągnięciach.

Podsumowując strona firmowa jest z reguły prosta w budowie i składa się zazwyczaj z kilku podstron informacyjnych. Czasami zawiera również bloga firmowego oraz drobne funkcjonalności jak np. kalendarz rezerwacji. Dużo bardziej rozbudowana jest strona korporacyjna ze względu na szerszą ilość funkcjonalności, mnogość podstron informacyjnych, które często tworzą całe działy tematyczne.

Serwisy korporacyjne to z pewnością atut wyróżniający duże firmy na rynku. Zadaniem tego typu strony jest funkcjonalność polegająca na kreowaniu pozytywnego i nowoczesnego wizerunku korporacji wobec swoich klientów, partnerów a także pracowników i specjalistów zainteresowanych współpracą. To strony, które poza funkcją czysto informacyjną na temat profilu działalności, ofercie oraz danych teleadresowych zawierają szereg innych funkcjonalności (newsletter, strefa logowania, kalkulatory, systemy zamówień oraz wiele innych). Duże firmy chcą podkreślać swoją wysoką pozycję na rynku a co za tym idzie kreować swój wizerunek na lidera w branży. W związku z tym poszukują nieszablonowych rozwiązań tworzonych specjalnie dla nich.

Serwisy produktowe czyli jak skutecznie zwiększyć konwersję

Zadaniem serwisów produktowych oraz landing page jest maksymalne zwiększenie konwersji oraz zainteresowania oferowanym produktem lub usługą. Dobrze zaprojektowana strona tego typu znacznie ułatwia marketing a całość działań przynosi większe efekty.

Jeżeli głównym celem jest promocja danego produktu lub usługi online to dzięki zastosowaniu tego typu witryny mamy znacznie większe możliwości. Z pewnością są to lepsze warunki do pozycjonowania go w wyszukiwarce oraz skupienie uwagi użytkownika właśnie na tym oferowanym elemencie. Strona produktowa powinna wyróżniać się dedykowaną i kojarzoną z nim szatą graficzną oraz unikalną domeną. Takie działania z pewnością przełożą się na prestiż i kreację profesjonalnego wizerunku firmy.

Solidne działania promocyjne połączone ze skutecznym i łatwym monitorowaniem statystyk – to wszystko jest możliwe właśnie dzięki stronie internetowej tego typu. Jeżeli chcemy zmaksymalizować konwersję to powinniśmy postawić właśnie na to rozwiązanie.

Landing Page jako nowoczesny wymiar strony internetowej

Badania przeprowadzone na wielu stronach internetowych z różnych branż mówią jasno – promocja produktu lub usługi jest o kilkaset procent skuteczniejsza na stronach typu landing page. W związku z tym tworzy się je po to aby realizować jasno sprecyzowany cel np. pozyskanie danych kontaktowych do potencjalnego klienta, bezpośrednia sprzedaż czy realizacja akcji promocyjnej.

Budowa stron tego typu jest z reguły uproszczona i zawiera podstawowe elementy. Klasyczna strona landing page to kreacja graficzna, która ma za zadanie eksponować produkt lub usługę. Zawiera także informację w formie call to action oraz formularz kontaktowy.

Tego typu sprecyzowanie na określony cel sprawia, że witryny tego typu są coraz częściej wybieranym narzędziem w marketingu sieciowym. Sztuką jest stworzenie landing page o wysokiej konwersji w postaci wielu zamówień lub leadów w stosunku do ilości odwiedzin strony.

Responsyne strony internetowe – przyszłość czy może obecnie już standard?

Jeszcze jakiś czas temu responsywne strony internetowe czyli takie które są dopasowane do urządzeń mobilnych były traktowane jako element dodatkowy często zapominany w procesie tworzenia stron www. Dziś jest to standard o którym musimy pamiętać budując stronę internetową.

Zmiana ta nastąpiła w procesie popularności urządzeń mobilnych do których przyczynił się rozwój technologii oraz łatwiejszy i tańszy dostęp do internetu bezprzewodowego. Z dnia na dzień rośnie liczba użytkowników, którzy przeglądają treści internetowe na tabletach i smartfonach.

Z badań statystycznych wynika, że ponad 22 mln Polaków korzysta na co dzień z Internetu. Co więcej ponad 5 mln z nich regularnie surfuje w sieci przy użyciu urządzenia przenośnego. Warto dodać, że liczba ta z roku na rok rośnie a to oznacza, że już teraz dostosowanie strony do urządzeń mobilnych jest standardem.

Responsywna strona internetowa to taka, która dostosowuje się do rozdzielczości ekranu na którym jest przeglądana. To sprawia, że jest wyświetlana poprawnie i w sposób przyjazny dla użytkowników korzystających z komputera stacjonarnego, laptopa, tableta czy smartfona.  Projektowanie stron w technologii responsywnej sprawia, że są one dostosowane do odbiorców. Duże przyciski do nawigacji strony, optymalizacje pod ekrany dotykowe, pozbawienie zbędnych elementów i wiele innych sprawią, że użytkownicy będą bardzo zadowoleni i z chęcią pozostaną na stronie dłużej.

Newsletter

Informacje o nowych artykułach i sposobach na rozwój biznesu prosto na Twój e-mail

FreshMail.pl