Pozycjonowanie strony PROINTOOL

Pozycjonowanie strony PROINTOOL
Logo Prointool

PROINTOOL to firma handlowa, działająca niezmiennie od 2011 roku, która z powodzeniem koncentruje się na dostarczaniu firmom usługowym najrozmaitszych narzędzi oraz urządzeń niezbędnych w przemyśle i produkcji. Jest autoryzowanym dystrybutorem renomowanych marek jak Milwaukee, Starmix, Knipex, Wiha, Eibenstock, AGP, Nivel System, Wolfcraft, Proxxon, Bondhus oraz wielu innych. Zapewnia kompleksową obsługę, skierowaną zarówno do dużych korporacji,…

Branża:

Elektronarzędzia

Domena:

prointool.pl

Niniejsze studium przypadku stanowi rezultat synergii naszych specjalistów z firmą PROINTOOL. Prezentujemy tu przykład innowacyjnego projektu, który kreowaliśmy od samej idei – począwszy od budowy strony internetowej. Wyniki osiągnięte w trakcie tej współpracy przedstawiamy z uwagi na fakt, iż efekty wyprzedziły oczekiwania naszych Klientów. Wskazane jest podkreślenie, że tak zadowalające rezultaty były możliwe do osiągnięcia tylko dzięki naszemu holistycznemu i profesjonalnemu podejściu do działań SEO.

Cel

Od pierwszego dnia współpracy z naszym Klientem podjęliśmy szereg inicjatyw:

  • Rozpoczęliśmy od stworzenia unikalnego projektu strony www od podstaw, cechującego się unikalnym i na czasie projektem graficznym – witryna została skonstruowana zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i wymaganiami Klienta
  • Dokonaliśmy technicznej optymalizacji strony internetowej z myślą o SEO – nasze zadania obejmowały m.in. optymalizację opisów meta tagów, opisu strony internetowej, oraz konfiguracji Google Analytics
  • Zoptymalizowaliśmy treść pod kątem SEO – z uwzględnieniem faktu, że Google jest wyszukiwarką tekstową, strona naszego Klienta została wypełniona treściami zawierającymi odpowiednie frazy i słowa kluczowe


Nasze skuteczne i sprawdzone działania w zakresie pozycjonowania znalazły odzwierciedlenie w konwersji i wzroście widoczności strony w wyszukiwarce Google.

Doskonałe efekty współpracy

Senuto Prointool
Wykres widoczności z SENUTO dla TOP3, TOP10
Senuto Prointool TOP50
Wykres widoczności z SENUTO dla TOP3, TOP10 oraz TOP50

Przedstawione wyżej zrzuty ekranu są najlepszym świadectwem naszej efektywnej współpracy z Klientem – jest to widoczny, znaczny wzrost zasięgu strony PROINTOOL w sieci. Od momentu, gdy rozpoczęliśmy współpracę od początku stycznia 2023 strona Klienta zyskała znacznie lepszą widoczność w sieci. Poniżej prezentujemy porównanie wyników od momentu rozpoczęcia naszej współpracy aż po obecne rezultaty:

  • Widoczność słów w TOP3 – wzrost z 0 do 2
  • Widoczność słów w TOP10 – wzrost z 0 do 21
  • Widoczność słów w TOP50 – wzrost z 25 do 158

Szczególnie warto podkreślić, że osiągnęliśmy kluczowy cel – strona Klienta jest teraz dobrze widoczna dla najważniejszych i najbardziej konkurencyjnych fraz w swojej branży, takich jak np. „Milwaukee promocja” , „Elektronarzędzia Milwaukee”. Te frazy kluczowe są wyjątkowo trudne do zdobycia, ze względu na ich popularność, ale generują duży ruch na stronie, co bezpośrednio przekłada się na większą liczbę zapytań.
Osiągnięcie powyższych rezultatów jest efektem skutecznego zastosowania odpowiednich fraz i słów kluczowych. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, udało nam się znacząco zwiększyć zainteresowanie usługami oferowanymi przez Klienta w sieci.

Komfort i sprawność współpracy

Rezultat, który osiągnęliśmy, nie byłby możliwy bez doskonałej współpracy między naszą firmą a Klientem. Dobry kontakt i wzajemne zrozumienie są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Dla nas najważniejsze jest satysfakcja i zadowolenie Klienta z rezultatów naszej pracy. Stąd podczas prac nad stroną internetową skupialiśmy się na każdym, nawet najmniejszym szczególe.

Najważniejsze korzyści z współpracy z COOLBRAND

Podczas trwającej współpracy z PROINTOOL osiągnęliśmy wiele korzyści, w tym:

  • zauważalny wzrost wyświetleń i kliknięć w wynikach wyszukiwania Google
  • generalny wzrost liczby słów kluczowych w TOP3, TOP10 oraz TOP50
  • wzrost liczby zapytań od potencjalnych Klientów zainteresowanych usługami firmy
  • oraz zwiększenie sprzedaży usług