Randkowanie w sieci jest coraz bardziej popularne. Dostosowany przede wszystkim do młodych użytkowników Tinder bije rekordy popularności. Na czym polega magia Tindera?

Co to jest Tinder?

Tinder pomaga w umówieniu się na randkę

Tinder to aplikacja na telefony komórkowe, która pozwala singlom odnaleźć miłość w sieci. Powstała w Stanach Zjednoczonych już w 2012 roku. Aktualnie Tinder tłumaczony jest na 24 języki i codziennie korzysta z niego około milion użytkowników.
Po dwóch latach od powstania, Tinder stał się znany także u nas. Wciąż zyskuje popularność a liczba użytkowników rośnie. Eksperci są zdania, że internauci porzucają nasze portale randkowe i przechodzą na międzynarodowy Tinder.
Tinder to internetowa odpowiedź na tak zwane szybkie randki. Nastawiony jest na sprawne przejście pomiędzy online i offline. Służy przede wszystkim do umawiania się na randki w realu.

Zakładamy profil

Założenie profilu na Tinderze jest dziecinnie proste. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację i zalogować się przez profil na Facebooku. Program sam pobiera najważniejsze dane i wyświetla wybrane przez nas zdjęcia. Po akceptacji od razu dostajemy mnóstwo profili, które dobrane są według naszego wieku, lokalizacji (do 160km) i orientacji seksualnej. Gdy przeglądając profile ktoś wpadnie nam w oko, wystarczy polubić jego profil. Aby nawiązać znajomość ta osoba także musi polubić nasze zdjęcie. Jeśli to się wydarzy, dostaniemy tak bardzo oczekiwane powiadomienie: It’s a match! i możemy próbować oczarować kandydata.
https://fortunedotcom.files.wordpress.com/2017/02/tinder-photoqualitycomparison.jpg
Korzystanie z Tindera jest niezwykle proste. Właśnie ta prostota i szybkość zakładania konta sprawiła, że młodzi ludzie nie chcą korzystać z naszych rodzimych portali randkowych, które traktują jako obciach i rzecz dla emerytów.

Nietypowe wykorzystanie Tindera

Tindera można wykorzystać w kreatywny sposób

Niektórzy są tak kreatywni, że potrafią wykorzystać aplikację randkową do zwiększenia ilości adopcji psów. Puppy Love korzysta z Tindera w bardzo nietypowy sposób. Proponuje użytkownikom szybką randkę z czworonogiem poszukującym domu.
Amnesty Internarional wykorzystał aplikację do zwiększenia świadomości problemu łamania praw kobiet. Po wejściu na profil użytkownicy zostają przekierowywani na stronę organizacji.

Jak widać kreatywność w marketingu ma kluczowe znaczenie. Dzięki temu nie musisz ograniczać się do najważniejszych i popularnych kanałów komunikacji o których przeczytasz na naszym blogu.

Czy Tinder ma przyszłość?

Wielu zastanawia się, czy Tinder w niedługiej przyszłości odejdzie w niepamięć jak wiele innych aplikacji. Na razie nic na to nie wskazuje. Twórcy Tindera z pewnością będą starali się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Powstało też wiele bliźniaczych aplikacji, które jednak nie zyskały takiej popularności. Podobno w niedługim czasie będzie dostępny polski odpowiednik Tindera. Czy twórcom uda się zyskać użytkowników?

Dodaj komentarz

Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *