Sklepy internetowe

- czyli -
Szerokie Horyzonty

Dlaczego warto wybrać platformę WooCommerce?

WooCommerce został ściągnięty już ponad 14 milionów razy. Oznacza to, że posiada ponad 35% udział w światowym rynku e-commerce. Jest też najbardziej popularną wtyczką e-commerce instalowaną na platformie WordPress. Odkąd możemy obsługiwać WooCommerce po polsku, w naszym kraju znacznie wzrosła liczba sklepów internetowych wdrażanych na tej wtyczce.

Przygotowane dla WooCommerce spolszczenie, pozwala na łatwe i przyjemne poruszanie się po panelu administracyjnym. Aby przekonać się, czy to platforma, która spełnia nasze oczekiwania możemy sprawdzić to bez konieczności zakładania konta. Wersja WooCommerce Demo wprowadzi nas do panelu administracyjnego, w którym możemy zobaczyć wszystkie funkcje i możliwości sklepu internetowego. Przekonamy się na własne oczy jak prosty w zarządzaniu może być sklep na WooCommerce.

Teraz z łatwością możemy poprowadzić swój sklep. WooCommerce zapewnia wszystko, czego potrzeba do otworzenia prostego sklepu internetowego. A jeśli chcemy posiadać dużo bardziej rozbudowane funkcje, możemy wykorzystać gotowe wtyczki, które zwiększają możliwości sprzedaży, płatności czy zarządzania.

Ciekawe i pomocne wtyczki

WooCommerce, tak jak inne platformy oferuje możliwość zainstalowania wielu ciekawych i przydatnych wtyczek, które podniosą jakość sklepu i zwiększą jego możliwości. Jednym z nich jest wtyczka, która dodaje do sklepu internetowego funkcję zapisu klienta do newslettera. To bardzo praktyczna i skuteczna forma marketingu. Regularne e-maile z promocjami, nowościami i wiadomościami zachęcającymi do zakupu to klucz do sukcesu. Dzięki temu klient będzie pamiętał o sklepie i regularnie przeglądał produkty. Zbudowanie potężnej listy mailingowej to podstawa przy prowadzeniu sklepu internetowego.

Pomocne są także wtyczki do wystawiania faktur. Zdecydowanie przyspieszają pracę i zapobiegają powstawaniu błędów i pomyłek. Automatyczne wystawianie faktur to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy. Wtyczki WooCommerce do usprawnienia sprzedaży podnoszą wydajność pracy i zmniejszają czas potrzebny na segregowanie i dokumentowanie zakupów.

Zainstalujemy za Ciebie wszystkie niezbędne wtyczki, które sprawią, że zakupy będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów, a dla Ciebie prowadzenie sklepu łatwiejsze i przyjemniejsze.

Formy płatności na WooCommerce

Szeroki wybór płatności za zakupy to obowiązek każdego sprzedawcy. Klienci powinni móc skorzystać z dogodnej dla nich formy płatności i wysyłki. Dlatego naprzeciw wymaganiom kupujących można zainstalować potrzebne nam rozszerzenia dostępne na platformie WooCommerce. Wtyczki płatności znacznie powiększają możliwości wyboru metod płatności. Do wyboru na WooCommerce są między innymi: przelewy24, PayU, Dotpay. Można też zintegrować WooCommerce z Inpost Paczkomaty, Pocztą Polską oraz firmami kurierskimi. Wtyczki pozwalają zarządzać metodami przelewów w zależności od zakupów klienta. Na przykład wysyłka za pobraniem może być możliwa dopiero od zakupów za minimum 100zł, a za płatność PayU wysyłka jest darmowa po przekroczeniu 150zł. Na wtyczce WooCommerce płatności i rodzaje wysyłek można dowolnie modyfikować.

Najbardziej popularna jest wtyczka WooCommerce PayU. Zapewnia szybkie płatności i bezpieczeństwo zakupów. Jest to jedna z najbardziej ulubionych form płatności, która powinna znajdować się w Twoim sklepie internetowym.

Prestashop vs WooCommerce

Co wybrać? WooCommerce czy Prestashop? Obie platformy są bardzo popularne wśród sklepów internetowych w Polsce. Prestashop jest samodzielnym oprogramowaniem do tworzenia sklepów internetowych, a WooCommerce to wtyczka open source do WordPressa.

WooCommerce jest przygotowany w szczególności dla początkujących osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sprzedażą internetową. Panel do obsługi sklepu jest niezwykle prosty i przyjazny. Bez niczyjej pomocy powinniśmy sobie poradzić z samodzielnym prowadzeniem sklepu. WooCommerce góruje nad Prestashopem przede wszystkim ceną. To jedna z najtańszych możliwości założenia sklepu internetowego. W przypadku problemów, szybko też znajdziemy pomoc na forum WooCommerce, gdzie skupiają się jego miłośnicy i fani.

Na sam początek zdecydowanie wystarczy sklep internetowy wdrożony na WooCommerce. Opinie co do łatwości obsługi są jednoznaczne – jeśli potrzebujesz prostego sklepu internetowego z dużymi możliwościami wybierz WooCommerce.

Duży wybór szablonów

Ogromną zaletą sklepu tworzonego na WordPress jest praktycznie nieograniczona możliwość tworzenia własnych szablonów. Nasza firma potrafi stworzyć niezwykły i oryginalny szablon, który zachwyci i zachęci klientów do pozostania na sklepie i zrobienia zakupów. Przyjemna szata graficzna zawsze pozytywnie wpływa na ocenę strony internetowej. Modyfikowanie szablonów pod własne gusta nie jest możliwe bez pracy programisty. Jego pomoc jest niezbędna, jeśli chcemy mieć niepowtarzalny wygląd sklepu, którego konkurencja będzie mogła tylko zazdrościć.

Podsumowanie – dlaczego warto wybrać sklep internetowy na WooCommerce?

Po pierwsze – łatwość obsługi

WooCommerce jest niezwykle łatwy i prosty w obsłudze. Po wdrożeniu sklepu przez naszą firmę, z pewnością poradzisz sobie w samodzielnym zarządzaniu. Panel administracyjny jest bardzo przejrzysty i przyjazny nawet początkującym przedsiębiorcom. Zdecydowanym ułatwieniem jest spolszczenie WooCommerce, dzięki czemu nie musimy martwić się o nieznane słowa i wyrażenia.

Po drugie – ogromna ilość wtyczek, motywów i integracji

Instalowanie wtyczek rozwija i zwiększa potencjał sklepu internetowego. Dzięki nim możemy dodać potrzebne funkcje, które ułatwiają korzystanie ze strony i zwiększają sprzedaż. Wtyczki wprowadzają nieograniczone możliwości. Wciąż powstają aktualizacje istniejących wtyczek i pojawiają się nowe. WooCommerce nigdy nie stanie się przestarzały i wciąż będzie wyprzedzał konkurencję.

Po trzecie – łatwe pozycjonowanie

Żeby sklep mógł zdobywać nowych klientów niezbędne jest uzyskanie wysokiego miejsca w wyszukiwarce. WooCommerce wyszedł naprzeciw swoim klientom i zdecydowanie ułatwił pozycjonowanie. Posiada wiele wbudowanych funkcji SEO i jest wprost idealny do pozycjonowania.

Po czwarte – bezpieczeństwo przede wszystkim

WooCommerce posiada wbudowany moduł bezpieczeństwa SSL, który zapewnia utrzymanie w tajemnicy danych klientów. Dodatkowo codziennie tysiące specjalistów czuwa, sprawdza i wykrywa błędy w zabezpieczeniach. Jeśli tylko znajdą nawet niewielki błąd, natychmiast tworzą aktualizację bezpieczeństwa, która niweluje problem.

Po piąte – dostosowanie do użytkowników mobilnych

Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw smartfonów. Wygoda użytkowania i przeglądania Internetu w dowolnym miejscu na świecie, zmusiła twórców WooCommerce do dostosowania się do klientów mobilnych. Dzięki temu każdy klient, który wejdzie do Twojego sklepu internetowego zobaczy dostosowany motyw do swojego telefonu. Dzięki temu zakupy będą przyjemne i pomyślne.

Newsletter

Informacje o nowych artykułach i sposobach na rozwój biznesu prosto na Twój e-mail

FreshMail.pl